سلام دوسان امیدوارم حالتون خوب باشه

اگر آموزش مربوط به  String.xml  رو مطالعه کرده باشید حتما یاد گرفته اید که چطوری می تونیم رشته های مورد نظرمون رو با ساختار (Value/name) در فایل String.xml ذخیره کنیم و در مواقع مورد نیاز به اون ها دسترسی پیدا کنیم. ( برای مطالعه آموزش کار با فایل String.xml این پست را مطالعه کنید)

در این بخش میخوایم یاد بگیریم که چطوری آرایه ایجاد کنیم و به اون دسترسی داشته باشیم.ما با استفاده از آرایه ها می تونیم مقادیر مورد نیاز List View ها  ، Spinner ها و … رو تامین کنیم و یا در جاهای دیگه برنامه از اونها استفاده کنیم. در این بخش میخوایم فقط یادبگیریم که چطوری یک آرایه رشته ای رو  ایجاد کنیم .

از فولدر Value فایل String.xml رو بازکنید.
سینتکس تعریف یک آرایه درون ایبن فایل مشابه زیر هست :

اسم آرایه بالا String_array_name است که در صورت نیاز میتونید اون رو تغییر دهید.
Value_1 تا Value_8 هم مقادیر این آرایه هستند که می تونید مقدار اون ها رو تغییر  و یا موردی رو به اونها اضافه و یا کم کنید.

در زیر تکه کدهای مربوط به  یک آرایه رشته ای رو براتون قرار دادم که در صورت نیاز میتویند اون با اعمال تغییرات دلخواه از اون در برنامه توناستفاده کنید.

 

 

دسترسی به محتویات یک آرایه

برای دسترسی به یک آرایه در لیوت از array/string_array_name@ استفاده می کنیم که  string_array_name نام آرایه شما می باشد.(در جلسات مربوط به کار با Spinner و ListView با فایده و نحوه استفاده از آرایه ها بیش تر آشنا خواهید شد).