پروژه Test رو که در جلسات قبلی ایجاد کردیم رو باز کنید . در پنجره Project Explorer همانند شکل ماژول Android رو  انتخاب کنید.با این کار  محتویات فولدر app که نگه دارنده فایل های پرکاربرد و اساسی اپلیکیشن ما هست در پنجره Project Explorer نمایش داده می شود .( مطابق شکل )

در پایین به شرح این پوشه و فایل ها میپردازیم :
فولدر app: در این فولدر تمامی فایل ها و پوشه های اساسی  پرکاربرد اپلیکیشن ما که برای برنامه نوسی اکثراً باهاشون سروکار داریم قرار دارند.

فولدر Java :  فایل های Java ی پروژه در این فولدر قرار داده می شوند .از اون جایی که اکتیویتی ها به زبان جاوا نوشته می شوند پس مکان اکتویتی ها هم در این پوشه هست.برای نمونه فایل MainActivity که بطور پیش فرض توسط اندروید استادیو برای ما ساخته شده است در این فولدر قرار دارد .

فولدر res : در این فولدر منابع مختلفی که ما در پروژه مون استفاده می کنیم قرار داده می شوند .منظور از منابع فایل های لیوت ، عکس ها ،صدا ها ، ویدیو ها ، آیکون ها و این قبیل موارد هستند.در ذیل به معرفی زیرپوشه های فولدر res می پردازیم :
_ فولدر drawable : در این پوشه تصاویر و فایل های گرافیکی مون رو قرار می دهیم.(به غیر از آیکون های اپلیکیشن )
_-فولدر  Layout : در این پوشه فایل های لیوت ما که با پسوند .xml هستند قرار داده می شوند .اگر به تصویر دقت کنید  فایل لیوت پیش فرضی که در مرحله ساختن پروژه اسمش رو مشخص کردیم  رو می تونید مشاهده کنید .
_ فولدر menu : اگه تا حالا با اپلیکیشن های مختلف اندرویدی کار کرده باشید متوجه شدید که برخی از در برخی اپلیکیشن ها منوهایی قرار دارد .ما این منو ها رو در داخل این فولدر تعریف و نگه داری می کنیم.
_ فولدر mipmap: در این فولدر آیکون های اپلیکیشن قرا می گیرند
_ فولدر value : همون طور که از اسمش پیداست نگه دارنده مقادیر می باشد.بطور واضح تر بخواهیم بیان کنیم ما مقادیر پردکاربرد اپلیکیشن مون مثلا متن های یا حتی رنگ های پرکاربرد رو با یک ساختار( نام=مقدار) در این فولدر ذخیره می کنیم.حال در جاهای مختلف برنامه هر جا به این مقادیر نیاز داشته باشیم با استفاده از نام مورد نظر به مقداری که به اون نام دادیم دسترسیخواهیم داشت.در اینده کاملاً با این روش آشنا میشیم.

فولدر Manifest :در این فولدر فایل AndroidManifest.XML  قرار دارد .این فایل نگهدارنده اطلاعات ، مشخصات و تنظیمات مهم و اساسی اپلیکشین می باشد.
در این جلسه ما فقط با ساختار فایل ها و فولدر ها  آشنا شدیم .در جلسات آینده با این پوشه ها و فولدر ه بار ها و باره کار خواهیم کرد و بیش تر باهاسون آشنا می شیم .

 

هر سوال یا پیشنهادی که دارید رو می تونید از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید …
موفق باشید